PFP Polski Fundusz Pożyczkowy

Polski Fundusz Pożyczkowy to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która zajmuje się udzielaniem pożyczek na krótki termin, na dowolny cel pod zastaw nieruchomości.

Kryteria

Najważniejsza jest ocena zbywalności i wartości przedmiotu zabezpieczenia, czyli nieruchomości, a zdolność kredytowa jest jedynie brana pod uwagę. Nie są natomiast sprawdzane bazy BIK, BIG i KRD. Pożyczkę może dostać zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca czy osoba pracująca na roli. Każda umowa pożyczki ma formę aktu notarialnego.

Na jaką pożyczkę można liczyć?

Przewidziano pożyczki w przedziale od 30 000 złotych do 4 000 000 złotych. Jednocześnie pożyczka nie będzie wynosić więcej jak 50% wartości średniej nieruchomości, którą przekazaliśmy pod zastaw. Pożyczka udzielana jest na okres 12 miesięcy, z oprocentowaniem w wysokości 10 % w skali roku. Odsetki spłacane są w miesięcznych ratach. Kapitał spłacany jest jednorazowo na koniec trwania umowy pożyczki.

PFP sp. z o.o. udziela również pożyczek deweloperom. Można otrzymać od 500 000 do 5 000 000 złotych, w sumie do 50% wartości inwestycji, na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia trwania umowy.

Potrzebne dokumenty

Przede wszystkim musimy przedstawić, że jesteśmy właścicielami nieruchomości, która będzie zastawiona na poczet pożyczki. Przedmiotami zabezpieczenia mogą być:

  • nieruchomości zabudowane,
  • mieszkania przeznaczone do wynajęcia,
  • grunty rolne,
  • nieruchomości niezabudowane, które posiadają minimum aktualne warunki zabudowy.

Dokumenty, które trzeba dołączyć to: wypis z rejestru budynków, numer księgi wieczystej, wypis i wyrys z rejestru gruntów, wypis z planu zagospodarowania przestrzennego (jeśli jest objęta takim planem). A także potrzebne będą dane osobowe i dokumenty jak: NIP, dowód osobisty, wypis z KRS lub ewidencji działalności gospodarczej.

Pożyczki pod zastaw?

Pożyczki pod zastaw nie mają dobrych opinii, ponieważ większość z nich trzeba w całości spłacić po 12 miesiącach, a niestety mało kto będzie w stanie to zrobić. Dlatego też częściej spotykamy opinie niezadowolonych lub wręcz zrozpaczonych klientów, którzy stracili dom czy mieszkanie, bo nie dali rady spłacić właśnie takiej pożyczki. Z drugiej strony jest to jedyna alternatywa dla banków na wzięcie wysokiej kwoty pożyczki. Aczkolwiek trzeba bardzo dobrze się zastanowić czy na pewno taka pożyczka jest nam potrzebna i jak ją spłacimy za rok.

Polski Fundusz Pożyczkowy PFP Opinie

Brak opinii. Twoja może byc pierwsza!

Dodaj opinię o PFP Polski Fundusz Pożyczkowy

  1. Przeładuj
www.pfp-pozyczki.pl

Polski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o.

ul. Cisowa 11
20-703 Lublin
telefon: Infolinia: 81 446 71 11

Godziny otwarcia