TrustBuddy

TrustBuddy to szwedzka firma, która działa od 2009 roku, a od 2011 jest notowana na giełdzie NASDAQ First North OMX. Firma działa według regulacji Szwedzkiego Urzędu nadzoru Finansowego, a także z godnie z prawem obowiązującym w krajach, gdzie posiada swoje oddziały. Ale uwaga kapitał wykorzystywany do udzielania pożyczek pochodzi od innych członków TrustBuddy.

Kto może dostać pożyczkę?

Każda osoba, która ma ukończone 20 lat, posiada polskie obywatelstwo, także polskie konto bankowe i aktywny numer telefonu. Ponadto dochód osoby wnioskującej o pożyczkę musi wynosić minimum 1300 złotych netto. Konieczne jest również przedstawienie wyciągu bankowego za okres ostatnich 3 miesięcy. Wnioski, która złożone zostaną przed godziną 13 rozpatrywane są tego samego dnia do godziny 17:30 i również w tym czasie powinniśmy otrzymać przelew z pożyczką. Z kolei gdy złożymy wniosek po 13-stej pieniądze dostaniemy kolejnego dnia roboczego do godziny 17:30. Pożyczkobiorcy sprawdzani są w bazach KRD i ERIF.

Koszty i opłaty

Ogólnie pożyczyć możemy od 250 do 2000 złotych, na okres 1 do 30 dni. Jeśli zwrócimy pożyczoną kwotą w terminie do 14 dni od daty uruchomienia pożyczki nie zapłacimy żadnych opłat. Ogólnie pożyczki udzielane są na okres 30 dni. Dla kwoty 2000 złotych zapłacimy 408 złotych opłat za spłacenie pożyczki w terminie 14-30 dni od daty jej uruchomienia. Czyli pożyczając 2000 złotych do 14 dni zapłacimy TrustBuddy 2000 złotych, gdy pożyczkę spłacimy w 15 lub kolejnym dniu zapłacimy za pożyczkę 2408 złotych, z czego 168 złote to opłata początkowa, a 240 złotych to odsetki. Za przedłużenie terminu spłaty pożyczki na kwotę 2000 zł trzeba zapłacić 193 złote. W wypadku rozpoczęcia procesu windykacyjnego doliczone zostanie 193 złote + kwota za jedno przedłużenie.

Nawet jeśli nie zdołamy spłacić pożyczki w ciągu 14 dni i tak koszty będą na przyzwoitym poziomie. RRSO waha się na poziomie od 126,55 % do 248 %.

System Pożycz Innym

TrustBuddy to bardzo ciekawa konstrukcja, gdzie duża firma odpowiada zarówno za pożyczkobiorców jak i inwestorów, którzy dają kapitał do wypłaty pożyczek. Można powiedzieć, że jest to po części system pożyczek społecznościowych, ale nie do końca. TrustBuddy ma zdecydowanie lepsze opinie, ponieważ z góry wiadomo ile zapłacimy za wzięcie pożyczki. Nie trzeba czekać aż jakiś użytkownik udzieli nam pożyczki, wszystko odbywa się automatycznie. Poza tym i inwestorzy nie muszą bać się, że stracą kapitał, ponieważ pożyczkodawcy sprawdzani są w bazach dłużników. Nie ma tutaj prowizji za pożyczenie pieniędzy i ukrytych opłat. Jest to nowoczesny model udzielania pożyczek, który ma coraz więcej zadowolonych klientów w Polsce.

TrustBuddy Opinie

Gość, dnia: Czwartek 31 grudzień 2015 12:38

TrustBuddy wstrzymało udzielanie pożyczek

Dodaj opinię o TrustBuddy

  1. Przeładuj
www.TrustBuddy.pl

TrustBuddy AB

Biblioteksgatan 9
111 46 Stockholm

Godziny otwarcia